На головну / ЖИТТЯ / ШКІЛЬНА ЇДАЛЬНЯ МОЖЕ ХАРЧУВАТИ ЛИШЕ МОЛОДШИХ УЧНІВ, ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ТА ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ

ШКІЛЬНА ЇДАЛЬНЯ МОЖЕ ХАРЧУВАТИ ЛИШЕ МОЛОДШИХ УЧНІВ, ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ТА ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ

В редакцію звернулися батьки школярів Липоводолинської спеціалізованої школи і попросили  запитати в  директора навчального закладу, чи буде організоване харчування в шкільній їдальні, коли  діти повернуться на навчання?  Відповідаючи на це запитання, Ірина Іванівна Вовк звернулася до батьків:

«Шановні батьки! Я розумію всіх вас і теж підтримую вашу позицію, що діти мають повноцінно харчуватися. Але враховуючи те, що бажання харчуватися мають 440 учнів 1-11 класів та ще 60 дітей, які відвідують групи подовженого дня, заклад не має можливості для організації харчування такої кількості здобувачів освіти із дотриманням вимог, викладених у постанові головного державного санітарного лікаря  України від 22.08.2020 року №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зазначеною постановою передбачено відстань між столами не менше 1,5 метра та розміщення за столом не більше 4 осіб. Самообслуговування (коли діти самі брали тарілки із їжею та після приймання їжі прибирали посуд) не дозволяється. Враховуючи вимоги цієї постанови та  можливості шкільної їдальні, заклад  може організувати лише харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій 5-11 класів, а також груп подовженого дня, де окремі діти перебувають майже до 18-ї години.

 Крім того, ще необхідно  забезпечувати дотримання вимог щодо розведення потоків учнів різних вікових груп. Тобто, коли ми харчуємо учнів 1-4 класів, то в цей час не можна, щоб харчувалися учні 5-11 класів. Так само як і початок уроків має бути різний, щоб не співпадали перерви, використання різних входів до закладу. Для того, щоб забезпечити харчування із дотриманням всіх цих вимог лише для 1-4 класів, учнів пільгових категорій та учнів груп подовженого дня їжа видається 5 разів, починаючи з 10 години, останній раз о 13.30. При тому, що порції  із їжею розставляють на столи та прибирають посуд після приймання їжі працівники їдальні, а це теж додатковий час. Потім потрібно помити столи та посуд  із використанням спеціальних розчинів. Працівників у їдальні не збільшилося (також в даний час один працівник тимчасово не працездатний), а тому  все це виконати із дотриманням всіх вимог фізично неможливо.

Для учнів 5-11 класів за попереднім замовленням від класних керівників забезпечується доставка пиріжків до закладу. Кожен пиріжок упакований, маємо всі супровідні документи.

У разі відміни карантинних обмежень харчувати будемо всіх бажаючих. А на сьогодні маємо лише такі можливості. У цей складний час  бажаю всім здоров’я!».

Про нас Антоніна Копайгора

Перевірте також

Фото з сімейного архіву родини Яковенків із Липової Долини

На цій світлині 1952 року, що зберігається в сімейному архіві родини Яковенків з Липової Долини, …

Залишити відповідь