На головну / Uncategorized / РУСАНІВСЬКА ШКОЛА МОЖЕ НЕ ВІДЧИНИТИ ДВЕРІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 1 ВЕРЕСНЯ

РУСАНІВСЬКА ШКОЛА МОЖЕ НЕ ВІДЧИНИТИ ДВЕРІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 1 ВЕРЕСНЯ

Сьогодні на засіданні постійної комісії  з питань освіти, культури, молоді, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення Липоводолинської селищної ради, головою якої є Євгеній Сидоров, з-поміж іншого, обговорювалося питання щодо функціонування Русанівського НВК у наступному, 2020-2021 навчальному році.

Чому саме воно постало? Як дізналися із розмови з Євгеном Сидоровим та очільницею освітньої галузі липоводолинської громади Юлією Шапран, згідно з прогнозами на 1 вересня в цьому освітньому закладі буде менше 25-и учнів. Дев’ятий клас виходить зі школи, а перший не набирається. Крім того з 8, 5, й 3 класів діти йдуть у Липову Долину, оскільки там працюють батьки.

Якщо ж у навчальному закладі менше 25-и школярів, а їх за прогнозованою мережею в Русанівці буде 24,  держава з 1 вересня не  виділятиме освітню субвенцію, всі витрати на утримання закладу, оплату праці вчителям «ляжуть» на місцевий бюджет. А це – немалі кошти.

«Хотіли б ми цього чи не хотіли, нам треба буде його закрити», – прокоментувала Юлія Шапран. – Але натомість ми відкриємо заклад дошкільної освіти, оскільки в дошкільній різновіковій групі є 15 дітей».

Проте питання щодо припинення діяльності навчально-виховного комплексу, як повідомили редакції,  буде виноситися на громадське обговорення, яке відбудеться незабаром у Русанівці за участю начальника відділу, депутатів, батьків та вчителів. 

Учителям, які працюють у навчально-виховному комплексі, будуть запропоновані робочі місця в новоствореному дитсадку в селі та в Липоводолинській школі. Для підвезення учнів та вчителів до школи та додому є новий автобус.

Відповідне рішення буде прийматися на сесії селищної ради в червні.

До речі, на сьогодні в Липоводолинській громаді лише один навчальний заклад, де буде менше 25-и учнів на 1 вересня.

Про нас Наталія Шутько

Наталія Шутько
Директорка ТОВ "Газета "Наш край", редакторка газети, смт Липова Долина

Перевірте також

СТВОРЕНО ПЕТИЦІЮ ПРО ПРИСВОЄННЯ ЗЕМЛЯКУ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО)

На сайті “Електронні петиції” (Офіційне інтернет-представництво Президента України) 8 серпня було створено петицію про присвоєння …

Залишити відповідь

You cannot copy content of this page