На головну / Uncategorized / ЦАРИЧАНСЬКА ОТГ: ЗА ЧОТИРИ РОКИ РЕАЛІЗОВАНО ПОНАД 50 ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

ЦАРИЧАНСЬКА ОТГ: ЗА ЧОТИРИ РОКИ РЕАЛІЗОВАНО ПОНАД 50 ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

Продовжуємо розповідати про кращі практики ОТГ Дніпропетровщини.

У Царичанській громаді, яка утворилася навколо районного центру в 2016 році шляхом приєднання чотирьох сільських рад, проживає близько 15 тисяч жителів. Як розповів її голова Геннадій Сумський, про своє рішення в ОТГ жодного разу не пошкодували, адже позитивні рушення видно неозброєним оком.

«Лише в 2019 році ми «з нуля» реконструювали дитячий садок в одному з сіл, капітально відремонтували дві школи в Царичанці, придбали автобус, добудували дві сільські амбулаторії, – розповідає очільник громади. – А загалом за чотири роки втілили в життя більше 50 інфраструктурних проектів. А це водогони, освітлення, ремонти, реконструкції, придбання техніки, обладнання…».

Головна позитивна риса цієї ОТГ – уміння залучати інвестиційні кошти. В штаті селищної ради є спеціальний відділ, який займається лише грантами і проектами. Громада співпрацює  з такими програмами як DESPRO, ПРООН, U-LEAD, DOBRE і т. д. Протягом минулого року залучено близько 5 млн грантових коштів. В цьому році по одному з проектів лише на енергоменеджемент медицини в громаду зайде близько 11 млн грн. Втілення в життя чекає й проект із реконструкції центральної паркової зони (теж на 11 млн грн).

«Коли ми об’єднувалися – обіцяли людям на місцях покращення умов життя, – говорить Геннадій Сумський. –  Щоб усі жили на одному рівні. З кожною сільською радою ми заключили меморандум про співпрацю. Сьогодні нам не соромно дивитися землякам у очі – ці меморандуми ми виконали й перевиконали. Так, в один рік лише доріг в громаді було поремонтовано на 70 млн грн. На кожному старостинському окрузі зробили дорогу «з нуля». Також до кінця року запустимо в ОТГ соціальний автобусний маршрут, який з’єднає наші старостинські округи. Проблеми із сполученням у нас немає. Але ж придбали автобус для громади плюс ще один отримаємо по обласному проекту – чому б не покращити ці послуги для наших жителів?»

Гордяться в громаді й ще одним успішно втіленим в життя задумом: завдяки перемозі в одному з проектів, на умовах співфінансування, приміщення недіючої комунальної аптеки переобладнали під десять двох- і трикімнатних квартир для учасників АТО. Таким чином, частково розв’язали проблему забезпечення житлом атовців.

Ще одну закинуту будівлю старої стоматології громада продала під приватну лікарню. Тепер у невеликому райцентрі діє сучасна медустанова з високоякісним обладнанням, в якій прийом ведуть обласні вузькопрофільні спеціалісти, працює інноваційна лабораторія. Покращення для людей очевидні: не треба їхати в Дніпро, щоб потрапити на прийом до уролога, мамолога чи кардіолога, здати складні аналізи. Все можна зробити на місці, та й рівень цін нижчий, ніж в обласному центрі. 

Жителі громади активно залучаються до вирішення питань життєдіяльності ОТГ. Третій рік у громаді запроваджено бюджет участі. Втілено в життя 5 успішних проектів. «Частіше ініціює ці проекти молодь, – відзначає селищний голова. –  Далі люди голосують, а ми втілюємо в життя задумане. До речі, при виконкомі селищної ради діє молодіжна рада, яка у нас надзвичайно активна. Саме за її ініціативи ми трансформували наші бібліотеки в культурно-ділові центри. Звичайно, спочатку був певний опір зі сторони бібліотекарів, мовляв, ми руйнуємо традиційні бібліотеки. Та з часом «перебудувалися».

Зараз у кожній книгозбірні є куточки для відпочинку як молоді, так і дорослих. Чай, кава, ігрові зони для дітей і наша гордість – кінотеатри під відкритим небом. Тепер бібліотека не зачиняється о 18-й годині, мультимедійні екрани й проектори не пиляться десь у закутках,  а використовуються для людей. І ви знаєте, для того, щоб подивитися фільм на свіжому повітрі, буває збирається і по 100 чоловік. А в приміщенні бібліотеки молодь може грати в «Мафію» чи «Монополію» аж до півночі».

У громаді – 6 шкіл і 6 дитсадків. Щоб поставити дітей у рівні умови, з усіх сіл організований безкоштовний підвіз дітей в райцентр на заняття в музичну школу, будинок школяра, ДЮСШ. Це починання дає гарний результат – сільські діти більше спілкуються, розвиваються.

Царичанська громада має потенціал для росту. В минулому році на її території відкрилися комбінат алкогольних і безалкогольних напоїв та асфальтовий завод. А це – нові робочі місця, надходження податків у бюджет. На підході – відкриття двох супермаркетів. Щодо проблем, то тут відзначають нестачу медичних і освітніх кадрів, котрим готові хоч завтра надати облаштоване житло, й певні непорозуміння з іншими громадами щодо співфінансування центральної районної лікарні (яка передана на баланс Царичанської ОТГ).

«Ми розуміємо, що ніхто до нас не прийде й нічого не зробить, – наголошує Геннадій Шумський. – Тому шукаємо, заробляємо й робимо самі, щоб життя наших мешканців стало кращим».

Далі буде.

 Матеріал підготовлено в рамках престуру “Реформи очима журналістів регіональних медіа”, організованого Харківським пресклубом

 

 

Про нас Юлія Міщенко

Юлія Міщенко

Перевірте також

ПЕРШІ ВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ ЖУРНАЛІСТА

Сьогодні нашу редакцію відвідав голова Роменської райдержадміністрації Денис Ващенко. З редактором та невеличким колективом “Нашого …

Залишити відповідь

You cannot copy content of this page