На головну / НОВИНИ / КОРІВ СТАЛО МЕНШЕ, А МОЛОКА – БІЛЬШЕ

КОРІВ СТАЛО МЕНШЕ, А МОЛОКА – БІЛЬШЕ

Статистична звітність, оприлюднена на офіційному сайті  Головного управління статистики в Сумській області, свідчить про те, що тваринництво на Липоводолинщині продовжує потихеньку втрачати популярність.

Так, станом на 1 травня 2020 року в сільськогосподарських підприємствах району нараховувалося 3246 голів великої рогатої худоби. Порівняно з відповідним періодом минулого року це  становить 88,4 відсотка. Зниження більш  як на 11 відсотків – ніби й невеликий показник, але якщо сказати, що на фермах стало на 376 голів ВРХ менше, то цифра вражаюча.  До речі, органи статистики беруть звітність по тваринництву лише з господарств, у яких утримується більше 100 корів та більше 200 свиней. У нашому районі до таких відносяться лише ТОВ «Беєве», СВК «Агрофірма «Семенівська» та  СВК «Колядинець», які утримують ВРХ. Є ферма і в Яганівці, але тут – виробничий підрозділ  фермерського господарства «Кривозуб», зареєстрованого в Роменському районі.

З усієї сили стараються названі господарства зберегти тваринництво, адже це – робочі місця для жителів сіл. Однак їм це вдається все важче і важче, бо ціна на продукцію і затрати на її виробництво не дозволяють працювати ефективно. Це стосується як м’ясного скотарства, так і молочної галузі. Статистика підтверджує дещо нижчий відсоток зменшення поголів’я корів у районі, ніж ВРХ в цілому. Зараз  у сільгосппідприємствах утримується 1130 корів, що становить 92,6% кількості, яку мали у відповідному періоді минулого року.  За перший квартал вироблено 1646 тонн молока і це на 12,5 відсотка більше, ніж було за такий період минулого року. Виходить, продуктивність корів зросла, адже від меншої кількості худоби отримали більше продукції.

Статистичний звіт свідчить також про те, що в сільгосппідприємствах  району станом на 1 травня нинішнього року утримувалося 1813 голів свиней, що на 15,1 відсотка більше, ніж на цю дату торік.

Про нас Антоніна Копайгора

Avatar

Перевірте також

ПРО ОСНОВНІ АСПЕКТИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ ДІЗНАЛИСЯ СИНІВЧАНИ

Відкриття ринку землі в Україні не втрачає своєї актуальності. Тому для підвищення правової обізнаності жителів …

Залишити відповідь

You cannot copy content of this page