Останнім часом питання переходу на новий церковний календар стало темою жвавих обговорень. Дехто вже ухвалив це рішення, як у Беївському старостаті, наприклад, інші ще вагаються.
До редакції звернулася читачка Людмила з Липової Долини (ім’я змінено), яка порушує цю актуальну тему.
Чи готові мешканці громад до змін?
Чи потрібне обговорення й роз’яснювальна робота?
Ділимося думкою нашої читачки та запрошуємо вас до дискусії.
В одному з попередніх номерів «Нашого краю» з цікавістю прочитала про те, що Беївська церковна громада у питанні відзначення релігійних свят перейшла на новий (юліанський) календар. Я повністю підтримую це рішення. Воно дає можливість Україні ще більше вийти з-під впливу російської церкви і відзначати Різдво, Великдень та інші свята разом із усім демократичним світом.
Дізнавшись, що в Беєвому, Саях, Мирному за новим церковним календарем живуть уже другий рік, принагідно задаюся питанням: коли такі прогресивні зміни відбудуться в Липовій Долині та інших селах? Я ходжу в місцевий храм, чую, як прихожани між собою також говорять про це. Але на широкий загал усі мовчать, очікують рішення від священника.
Можливо, в громаді варто ініціювати якесь опитування, щоб вивчити думку людей, може, треба проводити роз’яснювальну роботу. Адже знаю багатьох, кому байдуже, а дехто навіть категорично заявляє, що «Різдво має бути лише 7 січня, і крапка».
Пам’ятаю протистояння багаторічної давнини в селищі, коли на Липоводолинщині створювався прихід Української православної церкви Київського патріархату (нині ПЦУ). Тоді «під московським патріархатом» залишилась меншість місцевих прихожан. Сьогодні ж більшість чомусь боїться змінювати свою ментальність.
Людмила,
селище Липова Долина