Протягом 2023 року 10 громад Сумської області отримали грантову підтримку в рамках проєкту «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку», що реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Уряду Канади. Найбільшу відзнаку та підвищений грант в обсязі по 925 тис. гривень отримали лише два проєкти, один із яких – «Забезпечення надання соціально важливих послуг для вразливих категорій населення Липоводолинської громади». Ним у першу чергу передбачалась закупівля сучасного обладнання для Центру надання соціальних послуг Липоводолинської селищної ради. Днями в установі відбулась презентація результатів роботи в рамках цього проекту.
У 2023 році, зважаючи на численні запити місцевих мешканців, в Центрі надання соціальних послуг Липоводолинської селищної ради було відкрито відділення натуральної допомоги, основна функція якого – надання послуг перукаря, швачки і взуттьовика вразливим групам населення громади. Наразі перші два спеціалісти вже працюють, і їх послуги користуються стабільним попитом серед жителів. Відновлення роботи взуттьовика – питання найближчого майбутнього.
В місцевих бюджетах не завжди є кошти, щоб модернізувати наявне в установах обладнання. Нині Липоводолинська громада веде активну діяльність щодо залучення коштів міжнародних грантодавців на розвиток. У даному випадку, ставши громадою-партнеркою Міжнародної організації з міграції, вдалося отримати грантову підтримку в рамках проєкту «Людський вимір – інклюзивні дані для стабільності та розвитку» та успішно реалізувати проект «Забезпечення надання соціально важливих послуг для вразливих категорій населення Липоводолинської громади».
На отримані кошти – а це 925 тис. грн – було придбано цілий ряд сучасного обладнання для Центру надання соціальних послуг. Це комп’ютер, принтер, меблі для облаштування кабінетів взуттьовика, швачки та перукаря, спеціалізоване обладнання, що модернізує роботу цих спеціалістів, а також різні корисні речі для соціальних працівників і соціальних робітників (електроінструменти, велосипеди, дощовики, ліхтарі тощо).
Крім цього, за кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт кабінетів швачки і взуттьовика – всього на 133 тис. грн.
Як повідомила директорка Центру Лариса Шкура, сьогодні на постійній основі послугами установи користуються 1110 осіб. Закуплене обладнання дасть можливість підвищити рівень надання соціальних послуг і збільшити кількість користувачів.
– Ми пройшли довгий шлях довжиною в рік і на виході маємо чудовий результат – наголосила під час презентації результатів роботи проектна асистентка МОМ Ірина Пархоменко. – Дякую представникам місцевої влади за співпрацю. Цей проект – певний стартап, ви отримали гарний досвід, який, сподіваюся, використаєте в майбутньому.
Присутні на заході пенсіонерки селища Липова Долина поділилися своїм досвідом користування послугами швачки і перукаря та відзначили, що з нетерпінням очікують, коли в Центрі запрацює взуттьовик. Жінки відзначали прийнятний рівень цін за послуги, який доступний пенсіонерам, та з ностальгією згадували, як працювали в терцентрі лікар і масажист. Пенсіонерки добре пам’ятають, як раніше збиралися на спільні культурні заходи, тож говорили й про те, що було б добре, якби практика таких зустрічей була відновлена.
Що ж було придбано для відділення натуральної допомоги? Про це присутні мали змогу дізнатися, пройшовши кабінетами Центру. У кімнаті, де працює перукарка, з`явилися великий бойлер для підігріву води, сучасний диван для очікування клієнтів, машинка для стрижки на акумуляторах, фен і багато різних дрібничок, що роблять надання послуги професійнішим і комфортнішим. Наприклад, якщо раніше перукарка гріла воду кип’ятильником, тепер така незручність відпала.
У кабінеті швеї встановлені сучасні швейні машинки, одна з яких – промислова розпошивальна машина для роботи з трикотажем, якої навіть немає в районі, сучасні праска, відпарював, пральна машина на 10 кг тощо.
Хто колись був у кабінеті взуттьовика раніше – навряд чи впізнають це приміщення. Там зроблений сучасний ремонт, а встановленому обладнанню позаздрить і столичний спеціаліст. Це дороговартісні верстати для ремонту і розтяжки взуття, швейна машинка для вшивання змійок, а також сучасні меблі.
Сподіваємося, що нове обладнання спонукає представників вразливих категорій громади активніше користуватися послугами відділення натуральної допомоги Центру надання соціальних послуг.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю «ТОВ «Газета «Наш край» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу