На головну / Головні новини / КУДИ СИНІВЧАНАМ ДІВАТИ СМІТТЯ ТА ЯК МЕШКАНЦЯМ ДОВЖИКА ДОБИРАТИСЯ ДО ЦЕНТРУ ГРОМАДИ?

КУДИ СИНІВЧАНАМ ДІВАТИ СМІТТЯ ТА ЯК МЕШКАНЦЯМ ДОВЖИКА ДОБИРАТИСЯ ДО ЦЕНТРУ ГРОМАДИ?

Не проходить і тижня, щоб до редакції не йшли читачі зі своїми питаннями. Цього разу до нас завітав житель Синівки, який розповів про дві проблеми, які хвилюють не лише його, але й й десятки, а то й сотні інших мешканців села.

Перша проблема – аварійний стан дерев’яного містка, що допомагає долати дорогу між Синівкою і Довжиком коротким шляхом.

«Цей міст побудований ще за «царя Гороха», – розповів чоловік. – Капітальний ремонт цієї споруди був у «колгоспні часи». В останні роки, коли фінансових можливостей для здійснення масштабних робіт вже не було, його спроможність витримувати людей і легкові машини забезпечували синівчани власними силами: за потреби виходили на толоку, залучалися робітники сільської ради з благоустрою, працівники сільськогосподарських підприємств, ліцею, підсипали, міняли трухляві дошки і т. д.».

За словами співрозмовника, на даний час по мосту легкова машина вже не проїде. А це дуже незручно для жителів Довжика, яким потрібно долати великий гак по розбитій дорозі, щоб потрапити в центр громади, і синівчан, які мають за мостом городи і сінокоси. Чоловік говорив, що жителі цих двох сіл зверталися у сільську раду й до відповідного депутата ОТГ, та реакції не дочекалися.

Інше питання, яке хвилює синівчан – відсутність централізованого вивозу сміття. Як розповів гість редакції, за каденції попереднього сільського голови у селі був налагоджена така система: кожного вівторка люди виставляли за двори пакети і мішки з сміттям, а транспорт сільгосппідприємства проїжджав по вулицях і безкоштовно забирав їх. Потім непотріб вивозився на одне сільське сміттєзвалище.

«Після утворення ОТГ все заглохло, – обурювався чоловік. – Зникла ця послуга для людей, кожний залишився сам на сам із сміттям, і викидає його куди заманеться: на розвалини старої бригади, у найближчі ярки та лісопосадки. В результаті забруднюється навколишнє середовище, руйнується екосистема. Нашій сільській владі треба оперативніше якось реагувати, бо скоро Синівка потоне в горах сміття».

Пояснити своє бачення ситуації з містком і вивозом сміття та розповісти про можливі шляхи вирішення цих проблем ми попросили Синівського сільського голову Андрія Воробйова, направивши до сільської ради відповідне звернення. Публікуємо цю відповідь:

«При обстеженні дерев’яного містка між Синівкою і Довжиком було виявлено, що основні конструкції зношені повністю і проведення «косметичного ремонту» не вирішить проблеми. Коштів на заміну цих конструкцій, а це близько 2 млн гривень, сільська рада на сьогодні не має. Було прийняте, як ми вважаємо, виважене рішення про зведення тимчасової конструкції, яка дасть можливість безперебійно переміщатись як легковому транспорту, так і пішоходам.

Щодо припинення надання жителям с. Синівка безкоштовної послуги з централізованого вивозу сміття. Сміттєзвалище, куди вивозилося сміття, не є санкціонованим; на нього відсутні будь-які дозвільні документи. Розміщене сміттєзвалище в сосновому лісі, неподалік річки Грунь, де відпочивають люди.

Сільською радою проводиться робота по відведенню місця для санкціонованого сміттєзвалища з подальшим виготовленням необхідних дозвільних документів».

Про нас Юлія Міщенко

Журналістка газети "Наш край" і сайту "Липова Долина.NEWS"

Перевірте також

Змагалися липоводолинські шашкісти

27 січня в приміщенні Липоводолинської дитячої бібліотеки-філії  відбувся відкритий чемпіонат Липоводолинщини в особистій першості з …

Залишити відповідь