Постійні обстріли прикордоння Сумщини, інших прифронтових територій змушують людей залишити свої рідні домівки, нажите майно й шукати притулку в спокійніших містах і селах. Чи готові наші громади приймати переселенців? Цю тему ми порушували в «Нашому краї» №15 від 12 квітня 2024 року.
Як з’ясували, на Липоводолинщині потреби в централізованому прийомі внутрішньо переміщених осіб ще не виникало. Зі слів начальника відділу соцзахисту Володимира Ткаченка, конкретних запитів від постраждалих не надходило. У старостатах проводиться аудит безгосподарського житла, щоб мати список адрес, де можна розмістити вимушених переселенців.
«Наш край» дізнавався думки мешканців громад щодо цієї теми шляхом опитування в соцмережі. Аналіз отриманих відповідей показує, що більшість респондентів вважають, що територіальним громадам необхідно облаштовувати місця для переселенців і запрошувати їх до себе в населені пункти.
44,4 відсотки опитаних готові надати житло ВПО, оскільки мають таку можливість, 33,3% – не готові, 11,1% – надали б, але, на жаль, не мають житла.
Які приміщення можна було б використовувати для тимчасового проживання ВПО? Ось відповіді наших респондентів:
Як бачимо, більша частина місцевих жителів переймається проблемами переселенців і вважає, що громадам потрібно створювати резерв місць для людей, які тікають від війни.
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші “Німецького Фонду Маршалла з США” та “Українського Медіа Фонду”