На головну / Головні новини / НАБУЛИ ЧИННОСТІ НОВІ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

НАБУЛИ ЧИННОСТІ НОВІ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Вони стосуються не тільки водіїв, а й пасажирів, пішоходів та велосипедистів.

Світловідбивні елементи

Згідно з пунктом 4.4: “У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху”.

  • Світловідбивні елементи роблять пішохода помітним у темну пору доби. Для того, аби зманеврувати при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів. У світлому одязі пішохід стає помітним за 30-75 м, а цього недостатньо для уникнення ДТП. Зі світловідбивними елементами пішохід стає помітним за 300 м. Отже, додаючи їх на одяг, ми на 85% знижуємо шанс постраждати в результаті пригоди;
  • це безпека велосипедистів. Їм також варто використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі;
  • це корисна та оригінальна прикраса для одягу. Заохотити дітей одягати флікери можна завдяки дизайну.

Паски безпеки

Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер усі вони мають користуватися пасками безпеки. Відтак водії таксі повинні мати у своїх автомобілях ремені як на передньому, так і на задньому сидінні, а також нагадувати пасажирам про необхідність ними користуватись.

Не є обов’язковим використання пасків безпеки у межах населеного пункту лише для водіїв і пасажирів з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також для водіїв і пасажирів оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Номерні знаки

Нові правила забороняють змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх. Вони повинні бути чистими та достатньо освітленими.

Правила руху для велосипедистів

Нові правила також дозволяють велосипедистам рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Будьте помітними. Бережіть своє життя та інших учасників дорожнього руху!

Про нас Наш край

Перевірте також

За воду в Липовій Долині доведеться платити  більше?

Про наміри підприємства ЖКГ підвищити тарифи повідомили в Липоводолинській  селищній раді. Вартість послуг зросте на …

Залишити відповідь