На головну / Головні новини / РОЗШУК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
РОЗШУК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

РОЗШУК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Детальний порядок розшуку зниклих безвісти передбачений у Законі України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» та Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 року № 511 «Деякі питання виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

Заява про розшук військовослужбовця може подаватися родичем, представником військового формування, органом державної влади, органом місцевого самоврядування, громадським об’єднанням або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення. У заяві необхідно вказати всю наявну інформацію, яка може сприяти розшуку.

На підставі звернення родичів, Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надсилає письмовий запит на адресу командування військової частини, де проходив службу військовослужбовець на момент зникнення, щодо визначення його статусу за результатами проведеного службового розслідування у військовій частині.

Якщо отримати інформацію від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки не вдається, то потрібно звернутися до правоохоронних органів.

Способи звернення:

на телефон 102 (цілодобово);

на телефон гарячої лінії 089 420 18 67 (цілодобово);

направлення інформації поштою;

безпосередньо звернувшись до територіального підрозділу Національної поліції  України.

Подається така заява до територіального органу Національної поліції України. Національна поліція України, зі свого боку, зобов’язана інформувати Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, протягом трьох днів з моменту отримання такої інформації або заяви. Усі отримані дані вносяться до Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, протягом 24 годин з моменту подання заяви.

Розшук відбувається із застосуванням усіх можливих законних методів та триває до встановлення місця перебування зниклої особи, місця поховання чи знаходження її останків. Рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою не є підставою для припинення її розшуку.

Якщо ж під час розшуку було встановлено факт перебування в полоні військовослужбовця, держава здійснює всі можливі дії для обміну та повернення його додому.

Також, можна звернутися до Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648, міським номером (044) 287-81-65 чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті nib.gov.ua.

Цей матеріал створено в рамках проєкту «Сила місцевих медіа – для посилення згуртованості українців», що реалізується Громадською спілкою «Українська Асоціація Медіа Бізнесу» у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу».

 

Про нас Юлія Міщенко

Журналістка газети "Наш край" і сайту "Липова Долина.NEWS"

Перевірте також

На Сумщині планують створювати медичні центри громад. Як це торкнеться Липоводолинщини?

На Сумщині планують створювати медичні центри громад. Як це торкнеться Липоводолинщини?

Нещодавно  в Липоводолинській громаді побував міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко. Під час робочої поїздки на …

Залишити відповідь

You cannot copy content of this page