На головну / ЖИТТЯ / ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ НА ПОСАДІ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ НА ПОСАДІ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

Погодьтеся, досить важко навіть уявити медицину, де немає медичних сестер. Це ж саме вони чи не найбільше спілкуються із хворими, постійно їх підтримують, іноді навіть добрим словом повертають гарний настрій і віру в швидке одужання. Так склалося, що медсестринство  – здебільшого жіноча професія. Ось уже понад 30 років медичною сестрою працює й Ірина Володимирівна Шутько з Липової Долини.

 Завжди усміхнена, щира, відповідальна – такою знають свою колегу в Липоводолинській ЦРЛ, куди прийшла працювати ще зовсім молодою дівчиною. Та попри всі труднощі, які інколи траплялися на трудовому шляху, завдяки своїй наполегливості та професійності залишилася вірною справі й нині працює старшою сестрою медичною терапевтичного відділення і має вищу кваліфікаційну категорію. Напередодні професійного свята поговорили з Іриною Володимирівною про її життя, роботу, захоплення.

Як розповіла співрозмовниця, в медицину вона потрапила випадково. Після восьми класів Дібровської школи, що на Роменщині, невдалою була спроба вступити до Лебединського педагогічного училища. Тому подала документи в медичне і пройшла. Та, як говорять, нічого не трапляється випадково. Значить, так було треба. Головне, що зрозуміла, – допомагати людям – це її. Так і крокувала по життю в білому халаті.

Спочатку набиралася досвіду сама. Добре пам’ятає часи, коли вперше, у 1989 році, прийшла працювати медсестрою в Синівську дільничну лікарню. Знання, отримані в училищі, неабияк допомагали, але найбільше ставали в нагоді настанови й поради старших колег.

Пригадує Ірина Володимирівна, як працювала в неврологічному відділенні, яке згодом закрили,  далі було хірургічне, а ще згодом – дитяче відділення. Тривалий час, років 14,  працювала масажистом. Куди б доля не закидала жінку, скрізь зарекомендувала себе як сумлінний спеціаліст, людина з добрим серцем та неабиякою витримкою. 

Тепер уже й сама Ірина Володимирівна, маючи великий досвід, є наставником. Сьогодні в її підпорядкуванні середній та молодший медичний персонал терапевтичного відділення:  чотири постових медичні сестри, дві – маніпуляційні, чотири молодші сестри медичні. Крім допомоги хворим, важливим є розв’язання організаційних питань, які має забезпечувати старша медсестра. Зокрема, це складання раціональних графіків роботи, своєчасного заміщення на роботі медичного персоналу, контроль виконання різних нормативних документів, організація проведення сестринської практики студентів – майбутніх медиків. У зв’язку з медичною реформою є й  нововведення у роботі. Тепер доводиться працювати з комп’ютером: в електронному вигляді вести історії захворювань пацієнтів, робити відмітки про зроблені процедури тощо. І це далеко не повний перелік обов’язків старшої медсестри.

Саме на роботі ми проводимо більшу частину свого життя. І дуже добре, коли з людьми, які тебе оточують, знаходиш спільну мову, коли в колективі поважають один одного. З цим Ірині Володимирівні поталанило. З усіма вона ладить: і з молоддю,  і з лікарями з досвідом. Відділення, в якому працює жінка, очолює молода лікарка, яка нещодавно закінчила медичний виш Юлія Андріївна Кулибаба, набирається досвіду лікар-інтерн невропатолог Едуард Вікторович Шматко, працюють лікар-терапевт, головний лікар Олексій Миколайович Бадіон, лікар-невропатолог Наталія Василівна Голуб. Всі вони, як єдиний організм.

Завідувачка відділення Ю.А.Кулибаба говорить про Ірину Володимирівну як про добру, чуйну, відповідальну особистість. Людину, яку завжди вислухає, підтримає в нелегку хвилину. Саме тому вона й користується повагою та авторитетом серед колег.

І хоч робота, як у більшості з нас, і займає левову частку життя, та є дуже важливою для Ірини Володимирівни, найважливіша – її сім’я, яка завжди підтримає і зрозуміє.

З чоловіком Сергієм прожили у шлюбі тридцять років. Виростили двох синів, у яких уже свої родини. Доньками стали невісточки Інна і Сніжана. Радують бабусю й дідуся онучата: семирічний Артемчик та шестирічна Ангелінка.  

Ірина Володимирівна встигає, щоб і на роботі був порядок, і  вдома все до ладу. А віднедавна подружжя відкрило для себе ще й світ подорожей. Разом із друзями побували в Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Угорщині, Хорватії, Боснії та Єгипті.

Напередодні професійного свята хочеться побажати Ірині Володимирівні, щоб її життєві дороги були рівними й довгими і вели до здійснення найзаповітніших мрій.

Про нас

Перевірте також

Змагалися липоводолинські шашкісти

27 січня в приміщенні Липоводолинської дитячої бібліотеки-філії  відбувся відкритий чемпіонат Липоводолинщини в особистій першості з …

Залишити відповідь