Чому аграрії? Бо більше нікому. Сільський бюджет «не потягне» суму з шістьма нулями, що потрібна для усунення недоліків в організації пожежної безпеки навчального закладу.
Як ми вже повідомляли, 25 травня приміщення Підставської школи опечатали працівники Липоводолинського місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій на виконання рішення суду. В навчальному закладі в грудні минулого року було виявлено ряд серйозних порушень пожежної безпеки.
Цей факт схвилював людей у селі. Вони вимагали роз’яснень влади. Тому керівництво Синівської ОТГ 28 травня зібрало в Підставках сходку жителів. На ній було людно. Прийшли педагоги і працівники школи, батьки учнів, мешканці села. Були присутні Синівський сільський голова Андрій Воробйов, голова районної ради Віктор Литвиненко, який є депутатом райради від цього села, начальник відділу освіти, молоді та спорту Синівської сільської ради Надія Ралко.
Розмова була бурхливою й емоційною. Люди висловлювали побоювання, що нинішня ситуація з опечатуванням приміщення приведе до закриття школи і вимагали вжиття заходів, щоб цього не допустити.
Що вирішили?
Оскільки, за словами посадовців, у сільському бюджеті не вистачить коштів, щоб усунути недоліки в організації протипожежних заходів, будуть звертатися до аграріїв, які орендують землю селян у Підставках, щоб ті допомогли. Для цього збиратимуть ще одну сходку, на яку запросять керівників сільгосптовариств і фермерів, що працюють у селі. Доля навчального закладу тепер у їх руках.
Тимчасом педагогічний колектив продовжує працювати на умовах дистанційної освіти. Навчальний рік у Підставській школі буде завершено.
Чи відкриється вона 1 вересня?
На це питання відповіді сьогодні ніхто не знає. Але кажуть, що в селі вже з’явилися гінці із сусідніх Сватків Полтавської області, де в навчальному закладі мало учнів і вони хочуть зберегти його, переманивши підставських дітей. Може це лише чутки і страхи місцевих жителів, викликані закриттям у попередніх навчальних роках шкіл в Яганівці та Лучці нашого району, звідки школярі пішли навчатися в сусідні райони. Втім, ситуація тривожна. Люди надіються на аграріїв.