На головну / ЖИТТЯ / ЮНІ ЛИПОВОДОЛИНЦІ ВП’ЯТЕ ЗМАГАЛИСЯ У РАЙОННОМУ ЕТАПІ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

ЮНІ ЛИПОВОДОЛИНЦІ ВП’ЯТЕ ЗМАГАЛИСЯ У РАЙОННОМУ ЕТАПІ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

На змагання прибули рої з восьми освітніх закладів району: «Гетьман» Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Патріот» Саївського НВК, «Нащадки козаків» Беївського НВК, «Побратими» Колядинецького НВК, «Воля» Липоводолинської СШ І-ІІІ ступенів, «Берест» Берестівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Славні отамани Московського» Московського НВК, «Роксолана» Байрацького НВК. Кожна команда ретельно готувалася до змагань. Про це, вже на перший погляд, свідчили атрибути (одяг учасників, прапори, клейноди тощо). Налаштування на боротьбу за перше місце теж було серйозним.

Розпочалося дійство урочистим шикуванням команд в центрі селища. Після слів привітань учасників завідувачки районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту РДА Юлії Шапран команди розпочали змагальний день. Цьогоріч він включав три комплекси: інтелектуально-мистецький, військово-прикладний та медично-рятувальний.

Спочатку всі команди продемонстрували свої «Візитки». У актовій залі Липоводолинської школи вони один за іншим виходили на сцену, при цьому їх виступи відповідали вимогам, прописаним у положенні конкурсу. Кожен рій мав свої відзначку, клич-девіз, прапор, форму. Під час виступу юні нащадки козаків демонстрували мистецьку композицію, що включала елементи хореографічного, вокального, образотворчого, бойового мистецтв. На цьому етапі кращими стали беївські «Нащадки козаків». Другими були «Славні отамани Московського», третіми – саївський «Патріот».

Далі учасники гри «Сокіл» («Джура») переходили до конкурсу строю та пісні «Впоряд». На плацу вони демонстрували свої навички стройової підготовки. Більшість команд ретельно готувалася до виконання цього завдання. Зовнішній вигляд, злагодженість колективу під час виконання команд ройового, різні комбінації елементів муштрового впоряду, демонстрація прийомів без зброї, урочистий крок із виконанням маршової патріотичної пісні – найкраще з цим завданням впоралися липоводолинська «Воля» (І місце), беївські «Нащадки козаків» (ІІ місце), синівський «Гетьман» (ІІІ місце).

Змагання «Стрільба» (військово-прикладний комплекс) відбувалося в тирі. Учасники команд (по троє з кожного рою) виконували стрільбу із пневматичної гвинтівки по мішені на відстані 10 метрів. В цьому конкурсі місця розподілилися наступним чином: І – «Воля» Липоводолинської СШ І-ІІІ ступенів, ІІ – «Славні отамани Московського» Московського НВК, ІІІ – «Патріот» Саївського НВК.

Інтелект та знання історії України, зокрема епохи козаччини, учасники змагань демонстрували під час вікторини «Відун». Завдання складалися з тестових і відкритих запитань. За сумою набраних балів визначилися кращі в цьому конкурсі – «Славні отамани Московського» Московського НВК. На другому і третьому місці, відповідно, розташувалися липоводолинська «Воля» і беївські «Нащадки козаків».

Вправність у наданні першої долікарської допомоги учасники доводили під час конкурсу «Рятівник». Завдання складалося з двох частин. Відповідаючи на теоретичне запитання, потрібно було продемонструвати знання принципів надання першої домедичної допомоги при різних небезпечних ситуаціях, у яких може опинитися людина. Практичне завдання мало на меті виявити, чи вміють школярі накладати пов’язки і шини на різні частини тіла, проводити штучну вентиляцію легень, іммобілізувати окремі відділи хребта, надавати першу допомогу при судомах тощо. Краще всіх впоралися із завданням берестівський «Берест» (І місце), синівський «Гетьман» (ІІ місце) і липоводолинська «Воля».

На кожному етапі змагань було окреме компетентне журі, яке пильно стежило за правильністю виконання поставлених завдань, дотриманням вимог і правил гри. Підбивши підсумки всіх конкурсів і вивівши загальний результат, були названі переможці районного етапу – команда «Воля» Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Вона й представляла район на обласному рівні Всеукраїнської гри, який проходив із 8 до 12 травня у с. Пересипки Путивльського району. Друге місце посіла команда «Славні отамани Московського» Московського НВК. Третя сходинка – за роєм «Нащадки козаків» із Беївського навчально-виховного комплексу.

Юлія МІЩЕНКО

Про нас

Перевірте також

Змагалися липоводолинські шашкісти

27 січня в приміщенні Липоводолинської дитячої бібліотеки-філії  відбувся відкритий чемпіонат Липоводолинщини в особистій першості з …

Залишити відповідь